Süt İzni Hesaplama Tablosu Excel

Süt İzni Hesaplama Tablosu Excel

Süt İzni Hesaplama Tablosu Excel isimli bu yazı, ExcelDepo’ya eklenen bir dosyanın tanıtımını yapmak amacıyla eklenmiştir.

Çocuğunun doğumundan 1 yaşına gelinceye kadar geçen sürede, kadın çalışanın kullanması gereken Süt İzni Hesaplama Tablosu Excel ile nasıl hesaplanır?

Süt izni, çalışan annenin 1 yaşına gelinceye kadar çocuğuna süt verebilmesi için gerekli olan bir izin türüdür. İzin süresi günlük 1,5 saatten az olamaz. Lakin, iş hayatının zorlukları, iş hayatının yoğun olarak geçtiği büyük metropol şehirlerde bu sürenin uygulanabilir olması çok mümkün olmamaktadır. Yani 1,5 saatte bir annenin evine gidip gelmesi İstanbul, Ankara, İzmir vs gibi büyük şehirlerimizde mümkün değildir. Sabah geç gelmesi, iş yerinden erken çıkması da uygulama açısından mümkün iken, çoğu kadın çalışan annelik içgüdüsüyle de bu izni toplu olarak kullanmak istemektedir.

İznin verilme doğasına aykırı olmakla birlikte, üstte belirttiğimiz nedenler ve annenin çocuğuyla ilk doğduğu dönemde daha fazla zaman geçirmek gibi insani taleplerine bağlı olarak kabul edilebilir nitelikte olacaktır.

Yazımıza konuyla ilgili olarak Doğum Sonrası Kısmi Çalışma isimli yazımıza göz atmanızı da öneririz. Neden toplu kullanımına ihtiyaç duyulduğunu üstte özetlediğimiz Süt İzni için, biz de gelen talepler üzerine güzel bir Excel Dosyası hazırladık.

Üstteki linkten erişebileceğiniz örnek dosyamızda, sonuç çok basit görünmektedir. İhtiyacımız olanlar:

  • Kadın çalışanın işbaşı yapacağı tarih,
  • Çocuğun 1 yaşına basacağı tarih,
  • Haftada kaç gün çalıştığı,

Bu üç bilgiyi girdikten sonra dosyamız bize, 1,5 saatlik olan süt iznini hakkını güne çevirecek şekilde sonuç üretmektedir. Basit gibi görünen bu işlem için ise Excel’in 8 ayrı fonksiyonu iç içe kullanılmıştır. Eğer sizin de bir çalışanınızın süt izin süresini toplu hesaplatma ihtiyacınız varsa ya da kadın çalışan olarak 1,5 saatlik süt izninizin kaç güne denk geleceğini öğrenmek istiyorsanız, mutlaka dosyamızı indirin.

Excel Formülleri ile hazırlamış olduğumuz bu yararlı Excel Dosyasının iş hayatında çalışan tüm kadınlara ve işverenlere yararlı olmasını temenni ederiz.
İş hayatına yönelik Excel taleplerinizin olması halinde, ExcelDestek.Com isimli forumumuzdan taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Gelen ihtiyacın genel anlamda yararlı olması halinde, tarafımızca bir bedel, ücret talep edilmeksizin dosyanız hazırlanır ve hem size fayda sağlanır hem de web sitemizde yayınlanarak ihtiyacınız genele fayda sağlamış olur.

Süt İzni Hesaplama Tablosu Excel İndir

 

Faydalı olması temennisiyle.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde gezinti yapabilmek ve hazır Excel dosyalarımızı indirebilmek için reklam engelleyicinizi kapatmanız gerekmektedir.