Sokağa Çıkma Yasağında Çalışana Verilecek Yazı Örneği

Excel Eğitimleri

Sokağa Çıkma Yasağında Çalışana Verilecek Yazı Örneği isimli yazının içeriğinde, yasaklarda çalışması gerekenlere verilecek örnek yazı vardır.

17.11.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00’den itibaren geçerli olacak şekilde bir takım kararlar alınmıştı. Bu kararlar arasında en çok soru işaretli olanlardan biri de, çalışma hayatındaki kişilerin çalışmalarında sorun olmamasına rağmeni kontrolünün nasıl olacağı şeklindeydi.

Bu yazıda, çalışmak için engeli bulunmayan işverenlerin çalışanlarına verecekleri bir dilekçe vardır. Yasak süresinde faaliyetine devam eden işyerleri, aşağıdaki yazı örneğini çalışanlarına verebilirler.


İlgili Makama,

Konu: ………….. T.C. kimlik numaralı çalışanın sigortalı olduğuna dair

../../….

…………………………………… unvanı ve ……………………………………… işyeri numarasına sahip işverenliğine bağlı olarak …………………………. T.C. kimlik numaralı çalışan işyerimizde hizmet akdiyle çalışmakta, hizmet sözleşmesi devam etmektedir. Dolayısıyla an itibariyle 5510 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin birinci bendinin a fıkrası kapsamında sigortalıdır. İşyerimiz İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden ……………………… faaliyeti kapsamında olup, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ilgili günlerde faaliyetine izin verildiği genelge kapsamında ilan edilmiştir.
İş bu yazı İçişleri Bakanlığının ../../2020 tarihinde yapmış olduğu …………………. genelgesine istinaden hazırlanmış olup, gereğinin yapılması hususunu bilgilerinize arz ederiz.

İmza / Kaşe


Sokağa Çıkma Yasağında Çalışana Verilecek Yazı Örneği üstteki gibidir, boşlukları kendinize uyarlayarak kolayca kullanabilirsiniz.

Bu Dilekçe örneğinin faydalı olmasını temenni ederim.

Excel Eğitimleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu