Online Excel Eğitimi

Bu yazımız, Türkiye’nin en kapsamlı Excel Platformu olan ExcelDepo yöneticilerinden alabileceğiniz Online Excel Eğitimi hakkında tanıtım amaçlı hazırlanmıştır.

Corona virüsü nedeniyle Beyaz Yakalıların evden çalışma modellerinin artmasına bağlı olarak gelişen eğitimlerden biri de, Online Excel Eğitimi olmuştur. Her ne kadar evden çalışılsa da, işyerindeki çalışma şartlarına uygun olarak beklenen performanslar, öğrenme süreçlerinde bir azaltma yapmamıştır. Belirsizlik sürecinin ne kadar süreceği belli olmamasına bağlı olarak, yeni trend artık online eğitimlerdir.

Bir ya da iki güne sığdırılan Excel Eğitimleri verimli geçer, öğreticidir ama sıkıştırılmış ya da hızlandırılmış olduğundan dolayı, öğrenilen bilgilerin akılda kalıcılığı çok düşük oranlardadır. Bir de eğitimde öğrendikleriniz iş hayatınızda çok fazla kullanacağını bilgiler değilse, ihtiyacınız olduğu bir dönemde öğrendiğinizi uygulama oranınız oldukça düşük olacaktır. Aslında bu bahsettiğim husus sadece Excel Eğitimleri için değil tüm eğitimler için geçerlidir diyebiliriz. Ama Excel eğitimin somut öğretici ve uygulanabilir olması nedeniyle, sıkıştırılmış programlarda hayatımıza katacağı değer düşük olacaktır.

Ben Excel Eğitimlerinin kısa kısa zaman dilimleri ile uzun sürelere yayılan Dil Eğitimleri gibi olması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu şekilde planlanan Excel Eğitimleri, konu bazlı ve tamamen öğrencinin amacına yönelik olarak hazırlanacağından, çok daha faydalı olacaktır. İşte bu dönemde online kısma kayan eğitimler için bu tür planlamalar yapmak çok daha kolay olacaktır. Günde 1 saat, direk ihtiyaca ve süre açısından tek bir konuya odaklı olarak alınacak eğitimlerin katkısı, sıkıştırılmış eğitimlere göre çok daha fazla olacaktır.

Online Excel Eğitimi Süreç Tavsiyeleri

Eğer herhangi bir şekilde Online Excel Eğitimi almak isterseniz, mutlaka almak istediğiniz eğitimin konularıın kendinizin belirlemesini tavsiye ederim. Konuları belirlemek işini Excel eğitimi verecek olan eğitmene bırakırsanız, öğreteceği bilgiler çok kıymetli olacak ama belki de size hitap etmeyeceği için kısa vadede fayda sağlamayabilir.

Eğer Excel’de başlangıç seviyesindeyseniz, ön yüzdeki Excel Özelliklerinden en önemlileri olan Hücre Biçimlendirme, Koşullu Biçimlendirme, Veri Doğrulama, Temel Excel Formülleri kullanımı gibi konular başlangıç için oldukça faydalı olacaktır.

Bu konular dışında Excel’de öğreneceğiniz bilgilerin derinliğine inmek neredeyse mümkün değildir diyebiliriz. Yani alacağınız Excel Eğitimi dışında, öğrenmek için sizlerinde araştırmacı olmanız gerekir. Elimizin altında olan internet bu konuda bizlere her türlü olanağı sunmaktadır.

Eğer ExcelDepo’nun konusunda uzman yöneticilerinden eğitim almak isterseniz, info@exceldepo.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Excel Eğitimleri
Daha Fazla Göster

4 Yorum

  1. Bu tür zamanlarda mutlaka herkesin ihtiyacı olan bir uygulama, destekleriniz için sizlerede teşekkür ederim. Her zaman böyle aktiviteler olması dileğiyle, Başarılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu