Hakkımızda

Hakkımızda sayfamızı, sitemiz ve yayınlarımız hakkında kısa bir açıklama yapmak amacıyla hazırlamış bulunuyoruz.

Orkmes.Com 2012 yılında adım@soyadım.com şeklinde mail adresim olsun düşüncesiyle boşta olan domainini almıştım. O yıllarda çokta üzerinde durmadığım siteye, 2019 yılından itibaren İş Hayatı, Excel ve Tarih üzerine yazılar eklemeye başladım.

Sitedeki yazılar üç ana kategori üzerine şekillenmektedir. Bu kategoriler ve kategorilere ilişkin hususlara dair açıklamalar şu şekildedir:

Hakkımızda – İŞ HAYATI

1997 yılında başlayan iş hayatımda, hep İnsan Kaynakları bölümlerinde çalıştım. Her ne kadar mesleğe stajyer olarak başladığım 1997 yılında “İnsan Kaynakları” kavramı henüz Türkiye’de bilinmese de, artık iş hayatının bir parçası haline geldi.

İnsan Kaynakları mesleğinde kategorilendirilmiş olan Çalışan Özlük Hakları, Bordro Hesaplama, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Mevzuatları ve İdari İşler alanlarında iş hayatımı sürdürmekteyim.

Bu konularda günümüzde çoğu kişiyi yakınen ilgilendirdiği için, ben de elimde geldikçe bilgim dahilinde olan konularda yazılar ya da alıntıları bu kategoride ekliyorum.

Hakkımızda – EXCEL

Excel’e dair ne söylesem yavan kalır. İş hayatımda bana kattığı değer, kariyerim açısından inanılmaz bir büyüklükte. Askerlik hayatımda yoğun bir şekilde aşina olduğu bu programa, 2002 yılından itibaren tabiri caize deli gibi saldırdım ve hala öğrenmeye devam ediyorum.

Burada da Excel’e dair yazılar ve daha önemlisi, tarafıma ait olan ExcelDepo.Com isimli sitede yayınladığım içeriklerin tanıtımı amacıyla bu kategoriyi kullanıyorum.

Hakkımızda – TARİH

Tarih benim için isteyipte yapamadığım ve içimde kalmış meslek dalı… Osmanlı Dönemine dair araştırmaları ve edindiğim digital arşivdeki içerikleri ve beğendiğim yazıları eklemek içinde bu kategoriyi açtım.

Üstteki kategorilere girmeyecek türdeki yazılar ve özellikler iş hayatına dair haberleri de fırsat buldukça GENEL ve HABERLER isimli kategorilerde yayınlamaktayım.

İş hayatında uzmanlık alanım ile ilgili ve Excel ile ilgili sorularınız olursa, tarafımla iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu