Fesih Yasağı ve Ücretsiz İzin Uzatıldı

Fesih Yasağı ve Ücretsiz İzin Uzatıldı – 04.09.2020 tarihinde 2930 sayılı Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı kararı yayınlanmıştır.

4857 Sayılı İş Kanununun Geçici 10 uncu Maddesinin Birinci ve İkinci Fıkralarında Belirtilen Sürelerin 17/9/2020 Tarihinden İtibaren İki Ay Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2930)

Bu karara göre, fesih yasağı ve ücretsiz izin yetksi ile desteği, 17.11.2020 tarihine kadar uzatılmış oldu.

Bu karar kapsamında, 4857 sayılı iş yasasının 25/II maddesi haricinde işten çıkış işlemi yapılamayacaktır. İşverenlerin iş veremedikleri ve ücretsiz izne yolladıkları işçilere, İŞKUR tarafından ödenen günlük 39,24-TL bu tarihe kadar ödenmeye devam edecektir.

Bilindiği üzere 31.08.2020 tarihinde de, kısa çalışma ödeneği iki ay uzatılmıştı.

Kısa çalışma ödeneği 2 ay daha uzatıldı


Kıymetli ziyaretçimiz,

Web sitemize gösterdiğiniz ilgi ve ziyaret için teşekkürler. Her akşam ilgi çeken içeriklerimize, bir sıra dahilinde örnek Excel Dosyaları eklemekteyiz. Öncelik vermemizi istediğiniz içerik olursa, ilgili içeriğe yorum yapmanız yeterli olacaktır.

Daha fazla Excel Dosyasına hızlıca ve kolay bir şekilde sahip olmak için, binlerce hazır Excel dosyasının yer aldığı ExcelDepo'ya üye olmanızı tavsiye ederiz. Bilgilerinize sunarız.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde gezinti yapabilmek ve hazır Excel dosyalarımızı indirebilmek için reklam engelleyicinizi kapatmanız gerekmektedir.