Excel Fiyat Listesi Değişimi

Excel Fiyat Listesi Değişimi isimli bu yazı, ExcelDepo’ya eklenen dosyamızın tanıtımını yapmak amacıyla eklenmiştir.

Bahse konu dosyamız, kriter bazlı olarak ürünlere otomatik artış yansıtmayı ve daha sonra zam yansıyan ürünlerin hangilerinin kolayca bulunması işlevini görmektedir. Bu işlemi yapmak için Excel’in EĞER ve YADA formülleri iç içe kullanılmıştır. Çoğu Excel kullanıcısı için şartlı EĞER formülü kullanmak hala sorun teşkil eder. Bu küçük örneğimiz aynı zamanda, EĞER formülünü kullanırken YADA şartının da EĞER ile nasıl entegre edildiğini göstermek noktasında oldukça faydalıdır.

Excel Fiyat Listesi Değişimi

Özellikle Excel’e yeni başlayanlar ya da formülleri yeni keşfedenler için hazırlanan bu dosyaya, aşağdaki linki kullanarak erişebilirsiniz.

Excel Fiyat Listesi Değişimi İndir

Buradan İncele

 

Faydalı olması temennisiyle.

Excel Eğitimleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Excel Fiyat Listesi Değişimi isimli dosyamız ile, bir ürün listesinde belirli şartlar dahilinde fiyat değişikliği olan ürünlerin takibi sağlanır.

Bir ürün listeniz ve fiyatlarının olduğu bir Excel tablonuz olduğunu düşünün. Bu tabloda ürünlerinize piyasa hareketliliğini vs gibi pazarlama nedenlerine bağlı olarak, bir fiyat politikası formülize ettiniz.

Bu aşamadan sonra geriye, yapmış olduğunuz fiyat politikanızın hangi ürünlere yansıdığını bulmak kalıyor. Dosyamızdaki formül ile değişimin yaşandığı ürünlerin olduğu satıra otomatik bir işaret koydurabilirsiniz.

Excel Fiyat Listesi Değişimi

Benzer türde ihtiyacı olabilecekler için basit ama faydalı bir formül örneğidir. Faydanılması temennisiyle.

Detaylı olarak buradan incele

Excel Eğitimleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu