Düşeyara ile Birden Fazla Veriyi Alt Alta Sıralama

Düşeyara ile Birden Fazla Veriyi Alt Alta Sıralama, bir kriter ile eşleşen birden fazla verinin nasıl kolayca formüller ile bulunacağını öğretmektedir.

Düşeyara ile Birden Fazla Veriyi Alt Alta Sıralama

Aynı Kriter ile Eşleşen Verilerin Listelenmesi

Bu dosyayı bir soru doğrultusunda hazırlamış bulunmaktayız. Dosyamızın başlığında kullanılan DÜŞEYARA fonksiyonu, kullandığımız formüllerde yer almasa da, soru aynen bu şekilde geldiği için muhafaza etmek istedik.

Talep, üst resimde görülen B:F aralığındaki gibi bir veri tablosundan, tarih bazlı olarak formüllerle listeleme yapılması şeklindeydi. Lakin bunun DÜŞEYARA ile yapılması istenmekteydi. DÜŞEYARA her sefer belirttiğimiz üzere, bilinirlik açısından çok popüler bir fonksiyon lakin aynı şeyi işlevselliği için söyleyemiyoruz. Kullanıcılarda muhtemelen bu bilinirlik popüleritesi açısından tüm her sonuca DÜŞEYARA ile gidileceğini düşünmekteler.

Dosyada, hem gelenek Excel Formülleri ile bir dizi formülü oluşturup üstteki sonuçları listeledik, hem de Dinamik Excel Formülleri aynı işlemi yaptık. Microsoft 365 kullanıcıları özellikle dosyayı incelerse, işlerin yeni nesil formüllerle işlerin ne kadar kolaylaştığını fark edeceklerdir.

Faydalı olması temennisiyle.

Detaylı olarak buradan incele

Excel Eğitimleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu