2020 Brütten Nete Excel Tablosu

2020 Brütten Nete Excel Tablosu isimli yazıyı eklemeye, tarafıma gelen bir soru kapsamında verdiğim basit desteğe bağlı olarak karar verdim.

Tarafımdan istenen destek, “4.500 TL’lik bir brüt maaş için Excel ile en basit şekilde brütten nete nasıl hesaplama yaparım?” şeklindeydi. İş brütten nete maaş hesaplama olunca, sonuca ulaşmak çok basittir. Tabi maaş hesaplama adımlarını biliyorsanız… Bu durumda tek sıkıntılı olan husus, farklı dilimlere giren gelir vergisi oranlarını bulunması ve hesaplanmasıdır. Burada maaş hesaplamaya dair farklı yazılarımda mevcut, bu adımların neler olduğunu inceleyerek görebilirsiniz. Örneğin netten brüte giden adımları açıkladığım yazımı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Şimdi bu talep karşısında oluşturduğum Excel tablosundan işlemin bir aylık görünüm tablosuna göz atalım:

2020 Brütten Nete Excel Tablosu

Üstte Ocak ayına ait oluşan hesaplama tablosunu görebilirsiniz. Tüm hesaplamaların Excel Formülleri ile yapılması neticesinde ortaya çıkan dosyanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

2020 Brütten Nete Excel Tablosu

Üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz yazıyı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

2020 Brütten Nete Excel Tablosu İndir

2020 Brütten Nete dosyamızı indirmek için aşağıdaki bilgileri doğru olarak doldurun. İndirme linki e-posta adresinize geleceği için, geçersiz e-posta adresleri yazmak çözüm olmayacaktır.
Buraya yazacağınız e-posta adresiniz, web sitemizin e-posta abonelik formuna otomatik olarak eklenecektir.

Ücretsiz Excel dosyalarımızı indirmek için bu kuralımızı kabul etmeniz gerekir.

Dilediğiniz zaman e-posta bültenimizden ayrılabilirsiniz. Lakin tekrardan farklı bir dosyamızı indirmek isterseniz, bu sefer aynı e-posta adresinin kullanılamayacağını bilmeniz gerekir.
Şartlar ve Koşulları Kabul Ediyorum
İndirme bağlantısını e-posta adresime gönder

Bu dosyada özellikle Gelir Vergisinin formülünü eklemedim. Bu formülün ne olduğu görmek için ExcelDepo‘yu ziyaret etmeniz gereklidir. Gerek dosyalarda gerek makalelerimizde, Excel ile Gelir Vergisi hesabının nasıl yapılacağına dair çok fazla içeriğimiz mevcuttur.

Gelişmiş Excel Formülleri ile yapılmış 2020 Brütten Nete Excel Tablosu için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Brütten Nete Maş Hesaplama Dosyası İncele

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde gezinti yapabilmek ve hazır Excel dosyalarımızı indirebilmek için reklam engelleyicinizi kapatmanız gerekmektedir.